Nowoczesne technologie

Wirtualna rzeczywistość (VR)

Nowoczesne technologie wykorzystywane do gier VR
Wirtualna rzeczywistość to zupełnie nowy wymiar doświadczeń użytkownika. Nagle znajdujesz się w wirtualnym świecie 360 stopni. Możesz się obracać, chodzić, eksplorować otoczenie. Jako ręce służą manipulatory, za pomocą których odbywa się interakcja z otoczeniem. Jest to idealny przykład wykorzystania nowoczesnych technologii.

Takie rozwiązanie technologiczne może służyć zarówno jako przestrzeń szkoleniowa jak i rozrywkowa. Zajmujemy się komercyjnym wykorzystaniem technologii VR do zastosowań biznesowych, marketingowych jak i rozrywkowych. W przestrzeni VR można łatwo wizualizować jakąś maszynę, proces produkcyjny, czy przestrzeń roboczą – aby ćwiczyć niebezpieczne, czy drogie procesy w komfortowych dla użytkownika warunkach.

Dodatkowo, przestrzeń VR jest doskonałą formułą marketingową, czy rozrywkową zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm.
Przykłady zastosowań wirtualnej rzeczywistości(VR):

  • Aplikacja marketingowa na targi,
  • Wizualizacja VR obiektu budowlanego z możliwością chodzenia po nim,
  • Symulator VR urządzeń medycznych, czy produkcyjnych,
  • Symulator VR wysokościowych prac budowlanych,
  • Symulacja VR rozmowy sprzedażowej, negocjacji.
  • Gry VR przenoszące do innej rzeczywistości

 

Rozszerzona rzeczywistość (AR)

Nowoczesna technologia w postaci aplikacji mobilnej AR
Rozszerzona rzeczywistość to koncepcja wykorzystania technologii informatycznych do nałożenia dodatkowej warstwy na otaczający nas świat. Za pośrednictwem telefonu i kamery internetowej w ramach warstwy rozszerzonej rzeczywistości możemy wyświetlać dodatkowe informacje, elementy graficzne, gry czy zadania. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się jako element aplikacji marketingowych, eventowych, gier, czy rozwiązań szkoleniowych. Dodatkowo, nasi klienci chętnie wykorzystują tę technologię w rozwiązaniach biznesowych.

Przykłady zastosowań rozszerzonej rzeczywistości(AR):

  • Aplikacja powiązana z katalogiem – najeżdżając kamera internetową na konkretną kartkę katalogu wyświetlają się dodatkowe treści, czy animacje
  • Szkoleniowy Escape Room – formuła klasyczna powiązana z aplikacją
  • Gra miejska – uczestnicy szukają kolejnych markerów rozszerzonej rzeczywistości prowadzących do kolejnych zadań w ramach fabuły gry.

Nowoczesne technologie dzisiaj oznaczają rozszerzenie naszej rzeczywistości o tą wirtualną lub pokazanie czegoś znanego w nowy sposób, albo po prosu przeniesienie się do innego świata z wykorzystaniem okularów VR.

O nas

Jesteśmy grupą czterech ambitnych developerów, którzy programują z pasji, a nie z obowiązku. Pracujemy razem od dwóch lat, tworząc i rozwijając oprogramowanie dla klientów z całego świata. To, że jesteśmy przyjaciółmi, sprawia że nawzajem motywujemy się do poznawania nowych technologii, dokształcania się i pracy nad czystym kodem. Jesteśmy zgranym zespołem, który radzi sobie z zadaniami, które są niewykonalne lub nieopłacalne dla innych. Angażujemy się w wiele ambitnych projektów, gdzie podczas burzy mózgów powstają niezwykle kreatywne pomysły i rozwiązania, które potrafimy wprowadzić w życie. Interesujemy się nowoczesnymi technologiami, tworzeniem i projektowaniem gier szczególnie w postaci aplikacji mobilnych na telefon komórkowy. Nie mamy działu HR, działu sprzedaży, czy niezliczonych asystentów. Nie filozofujemy, tworzymy wysokiej jakości oprogramowanie w gronie specjalistów.

Paweł Rut - pasjonat nowoczesnych technologii Producent gier VR i AR Członek zespołu projektującego wirtualną rzeczywistość Członek zespołu organizującego rozrywkę firmową

 

Nasz zespół tworzy backend developer, dwóch fullstack developerów i graphic designer, co sprawia, że sprawnie przeprowadzamy development aplikacji. Każdy z nas posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania. Każdy z nas pracował wcześniej w różnych firmach, a połączyła nas jedna rzecz – pasja. A po pracy? Gramy w planszówki.