Escape Room z aplikacją AR

Klasyczny Escape Room + dedykowana aplikacja AR

Stworzyliśmy niezwykłe połączenie koncepcji escape room (pokoju zagadek, z którego użytkownik musi się uwolnić) z grą typu LARP (ang. live action role-playing – odmiana gry fabularnej rozgrywana na żywo). Z jednej strony gra obfituje w zagadki, wyzwania, czy ciekawe aktywności, a z drugiej strony oparta jest na angażującym scenariuszu fabularnym który jest odgrywany z podziałem na role.

Dodatkowo gra wspomagana jest przez dedykowaną aplikację, którą użytkownicy instalują na swoich smartfonach (Android). Aplikacja wykorzystuje kamerę internetową oraz koncepcję rozszerzonej rzeczywistości (AR) to stworzenia wyjątkowego klimatu angażującej gry detektywistycznej.

Użytkownik logując się do aplikacji dowiaduje się jaką rolę odgrywa i otrzymuje do wykonania spersonalizowane zadania. Dla każdej roli aplikacja udostępnia unikalny zestaw narzędzi pozwalający na realizację przeznaczonych dla niej zadań. Jeżeli w grze wcielasz się w rolę Detektywa, otrzymasz narzędzia wspomagające prowadzenie śledztwa, jeżeli natomiast wcielisz się we Włamywacza, Twoim zadaniem będzie pokonywanie zamków i zabezpieczeń które napotkacie w trakcie rozgrywki.

Celem gry jest rozwiązanie złożonej zagadki detektywistycznej. Większość zadań jest możliwa do pokonania w pojedynkę, choć niektóre z nich wymagają jednoczesnej współpracy 2, lub nawet 3 osób.

Zobacz aplikację na Google Play

Dla kogo

Konstrukcja gry wymaga zaangażowania i współpracy całej grupy celem osiągnięcia sukcesu. Żaden z graczy, bez względu na przydzielona rolę, nie będzie w stanie samodzielnie rozwiązać całego scenariusza gry i pokonać wszystkich wyzwań stojących na drodze do zwycięstwa. Użytkownicy muszą współpracować, wymieniać się informacjami, wspólnie analizować fakty i wnioskować, potwierdzając lub odrzucając poszczególne hipotezy prowadzące do rozwiązania zagadki. Niektóre zadania realizowane są w przestrzeni realnej, inne są dostępne wyłącznie w świecie rozszerzonej rzeczywistości i wymagają wykorzystania mobilnego urządzenia z zainstalowaną dedykowaną aplikacją.

Ze względu na unikalną formułę implikującą konieczność bliskiej współpracy wszystkich uczestników rozgrywki gra doskonale wpisuje się w nowoczesną koncepcję angażującego team buildingu i stanowi interesującą opcję nowoczesnej rozrywki dla pracowników firm, instytucji, czy organizacji. Nasze rozwiązanie z powodzeniem wdrażane jest podczas szkoleń, warsztatów, konferencji, czy imprez okolicznościowych, za każdym razem stanowiąc budzący duże zainteresowanie i rozluźniający element agendy programowej.

Gra posiada formułę mobilną, co oznacza, że może się odbywać w dowolnym wybranym przez klienta miejscu, gwarantując rozrywkę dla grupy od 6 do 15 osób. Potrzebujemy zaledwie 30 minut na przeobrażenie dowolnej sali konferencyjnej, czy szkoleniowej w escape room pełen tajemnic i wyzwań. Jedynym wyposażeniem którego potrzebujemy na miejscu są dwa stoliki, flipchart i dowolne pomieszczenie będące w stanie pomieścić grupę graczy dla której przygotowywana będzie rozgrywka.

Po ściągnięciu dedykowanej aplikacji, sama gra nie wymaga dostępu do internetu. Jest to rozwiązanie pozwalające na prowadzenie rozgrywki nawet w odosobnionych ośrodkach szkoleniowych. Na ukończenie scenariusza gry użytkownicy mają 60 minut oraz pulę 3 podpowiedzi ze strony opiekuna gry.

Jeśli istnieje taka potrzeba, sesja gry podsumowywana jest wspólnie z coachem w formie warsztatów zwracających uwagę na procesy grupowe oraz komunikacyjne.

Dlaczego warto

W niezwykły sposób połączyliśmy świat realny i wirtualny. Wiele elementów gry dzieje się w przestrzeni rozwiązywania zagadek z wykorzystaniem przedmiotów i dokumentów – materialnych tropów i śladów. Tę rzeczywistość rozszerzamy o warstwę wirtualną do której użytkownicy otrzymują dostęp poprzez aplikację zainstalowaną na posiadanych urządzeniach mobilnych. Skanując znajdujące się w przestrzeni gry specjalnie w tym celu przygotowane markery, użytkownicy odnajdą projekcje ukrytych tropów i wskazówek oraz dodatkowe zadanie i łamigłówki którym będą zmuszeni sprostać.

Aplikacja dostarcza również specjalistycznych narzędzi powiązanych z profilem postaci, których możesz użyć aby badać miejsce akcji, przeprowadzać analizy w wirtualnym laboratorium, czy uzyskiwać dodatkowe informacje. Kluczem jest skutecznie łączenie informacji zdobytych w przestrzeni realnej i wirtualnej oraz stała komunikacja pomiędzy graczami w zakresie analizy odkrytych śladów i wskazówek.

Angażująca sesja team bulding

Scenariusz wspierający formułę szkoleniową, współpracę oraz dobrą komunikację. Wygrywa cały zespół, a nie poszczególne osoby. Po grze możliwa sesja z coachem.

Mobilna formuła

Porywająca rozgrywka dla grup 6-15 osób przeznaczona na 60 minut. Możliwość instalacji w dowolnym miejscu i czasie. Dostęp do internetu nie jest wymagany.

Dobra zabawa

Połączenie klasycznej koncepcji escape room, z grami typu LARP (fabuła) oraz technologią rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Wyobraź sobie połączenie niesamowitej rozrywki której doświadczasz w ramach klasycznego escape room, z niezwykłą fabułą wspartą nowoczesną technologią, do której masz dostęp w dowolnym miejscu i czasie. Logujesz się do aplikacji, rozwiązujesz zagadki, realizujesz zadania i walczysz z czasem celem odnalezienia odpowiedzi na tajemnicę przedstawioną przez angażujący scenariusz. Musisz skutecznie szukać tropów i śladów, które pokażą Ci kolejne kroki do rozwiązania historii detektywistycznej rodem z dobrego kina akcji.

Przeżyj coś nowego!

Kontakt i rezerwacje

Paweł Rut
Twórca rozwiązania
501 538 278
pawel.rut@efactor.pl