Mobilny escape room

Czym jest mobilny escape room

Stworzyliśmy niezwykłe połączenie koncepcji escape room (pokoju zagadek, z którego użytkownik musi się uwolnić) z grą typu LARP (ang. live action role-playing – odmiana gry fabularnej rozgrywana na żywo). Z jednej strony gra obfituje w zagadki, wyzwania, czy ciekawe aktywności, a z drugiej strony oparta jest na angażującym scenariuszu fabularnym, który jest odgrywany z podziałem na role. Użytkownik logując się do aplikacji dowiaduje się jaką rolę odgrywa i otrzymuje do wykonania spersonalizowane zadania. Dodatkowo, użytkownicy podzieleni są na zespoły, które muszą konkurować i współpracować, aby doprowadzić do końca historię, którą wspólnie odkrywają.

Gra może odbywać się do dowolnym miejscu i czasie dla grupy od 4 do 18 osób. Wszyscy użytkownicy muszą dysponować smartfonami z systemami iOS lub Android. Na przejście scenariusza gry użytkownicy mają 60 minut.

Najnowsze technologie

W niezwykły sposób połączyliśmy świat realny i wirtualny. Wiele elementów gry rozgrywa się w przestrzeni rozwiązywania zagadek z wykorzystaniem realnych przedmiotów, dokumentów i opartych na nich zagadkach. To jest jednak rzeczywistość, którą rozszerzamy o warstwę wirtualną. Najeżdżając na przedmiot stanowiący część pokoju gry, może okazać się, że jest on markerem jakiegoś zadania, aktywności, czy zagadki, którą musisz rozwiązać w przestrzeni wirtualnej. Kluczem jest skutecznie łączenie informacji zdobytych w przestrzeni realnej i wirtualnej. Niektóre zadania wymagają użycia smartfona lub wielu smartfonów, a niektóre współpracy grupowej w przestrzeni realnej i wirtualnej.

Jak to działa?

Wyobraź sobie przeniesienie niesamowitej rozrywki którą doświadczasz w ramach klasycznego escape room, czy gier LARP do postaci, którą da się uruchomić w dowolnym miejscu i czasie. Logujesz się do aplikacji, rozwiązujesz zagadki, realizujesz zadania i walczysz z czasem, aby zrealizować angażujący scenariusz filmowy. Musisz skutecznie szukać markerów i kodów QR, które pokażą Ci kolejne kroki do rozwiązania niesamowitej historii detektywistycznej.

Niektóre zadania realizowane są w przestrzeni realnej, ale nie które w przestrzeni wirtualnej – rozwiążesz je za pomocą smartfona. Nie wszystkie zadania będziesz w stanie rozwiązać samodzielnie, musisz współpracować z innymi, aby osiągnąć sukces.
Przeżyj coś nowego!